کد خبر:61254 تاریخ انتشار : 1395/10/6-23:37:59
یادداشت/
اگر حماسه 9 دی رخ نمی داد
با شکل‌گیری حماسه 9دی به همه دیرباوران داخلی ثابت شد که ملت فهيم و آگاه ايران قادرند از ورای تمام چهره‌آرایی‌ها، تزویرها و نقاب‌ها، انقلابیون واقعی را از مدعیان دروغین، عافیت طلبان و مصلحت اندیشان بازشناسند.
لینک کوتاه http://alborz.bso.ir/id/61254
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی البرز؛ مهمترين عاملي كه در خنثي سازي طرح شيطاني فتنه88 باعث شد تا دشمنان دروني و بيروني نظام به ايفاي نقش بپردازند، پس از امدادهای غیبی الهی که همواره یاور انقلاب و نظام اسلامی بوده، حضور مبتنی بر ایمان دینی مردم غيرتمند و هميشه در صحنه ايران اسلامي و هدایت‌های حکیمانه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) بود.

چنانچه حماسه 9دی با حضور میلیونی و بصیرت دینی و سیاسی مردم، هوشیاری و دشمن‌شناسی رهبر معظم انقلاب اسلامی خنثی نمی‌شد، چند اقدام و تهدید از سوی دشمنان و طراحان محتمل بود؛

1- تداوم شورش‌ها و اغتشاشات خیابانی (لبنانیزه شدن ایران) با پیامدهایی چون؛
1-1. تحمیل خسارات مالی و جانی بر کشور
1-2. سوءاستفاده ضد انقلاب
1-3. تسری شورش‌ها به تحرکات تجزیه‌طلبانه قومی مانند اوایل انقلاب
1-4. اخلال در کسب و کار و زندگی مردم
1- 5. هزینه سازی برای نظام، جهت خنثی سازی شورش‌ها
1-6. افزایش دخالت دشمنان انقلاب
1-7. جسارت آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته‌ای
1-8. فعال شدن تیم‌های ترور برای زدن مسئولان و نخبگان
1-9. و گرفتار شدن کشور به وضعیت دولت وامانده و ورشکسته(پیامد نهایی)
2-مهار فتنه بدون حضور حماسی مردم با پیامدهایی چون؛
1-اجبار نظام به سرکوب و وارد شدن تلفات و خون‌ریزی
2-زیر سوال رفتن حقانیت نظام
3-ایجاد تردید در مشروعیت نظام
4-محو نشدن فتنه به صورت اصولی و تبدیل آن به آتش زیر خاکستر
5-اتهام غیرمردمی به نظام اسلامی
6-تضعیف اقتدار نظام و پدید آمدن شکنندگی و ضربه پذیری(پیامد نهایی)

هدایت‌های رهبر معظم انقلاب در شکل‌گیری حماسه 9دی

در شکل‌گیری حماسه حضور مردم در 9دی چند مولفه از اقدامات تبیینی معظم له نقش ویژه ای را ایفا کرده ‌اند که می توان آنها را به صورت زیر نام برد:

1- تبیین نقشه دشمن در هتک بنيان‌هاي اعتقادي و معرفتي مردم؛ دشمن با نادانی زمانی که در ایام سوگواری و عزای امام حسین(ع) به رقص و پایکوبی پرداخت و به سایر مقدسات دینی و ایمانی آنها توهین کرد، خود را در مقابل همه مردم ایران قرار داد. رهبر معظم انقلاب بسیار زیبا تصویری از این خدعه گری را در منظر فهم مردم قرار داد.

2- تاکید بر قانون و جداسازی قانون‌شکنان از قانون‌مداران اقدام تبیینی دیگری بود که در محور تاکیدات معظم له قرار داشت و مردم به دلیل اعتماد متقابل به امام امت، در 9دی آمدند تا به روند قانون‌شکنی قانوندانان بی‌اعتقاد به آرمان‌های امام و قوانین نظام اسلامی پایان دهند.

3- جذب حداکثری و دفع حداقلی از سوی رهبر معظم انقلاب اقدام دیگری بود که در راس منظومه فکری و اقدامات عملی ایشان قرار داشت. مردم دیدند که هدف رهبرشان دفع و عبور از فتنه با کمترین ریزش و حفظ انسجام داخلی و در عین حال دفع قاطعانه جریان و کسانی است که در زمین طراحی شده از سوی دشمن آگاهانه بازی کرده و در صدد کمک به دشمن مستکبری هستند که از بدو انقلاب برای هدم و براندازی نظام اسلامی و گفتمان انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.      

نتیجه

اگرچه فتنه 88 خسارات زیادی به کشور و نظام جمهوری اسلامی اعم از جانی، مالی، حیثیت معنوی و پرستیژ بین المللی و جسارت یابی دشمنان و فراهم سازی زمینه اعمال فشارهای مختلف که بخشی از آن را در حوزه هسته‌ای شاهد بودیم، وارد کرد اما آثار و دستاوردهای داخلی و خارجی زیای هم داشت که در راس همه آنها شکل گیری حماسه 9دی با حضور میلیونی و دشمن شکن مردم بصیر ایران بود.

حضور مردم در 9دی 88 حماسه بود زیرا؛ اولا، رنگ انتخاباتی به خود نگرفت و با بصیرت زیر بار تحلیل و تزیین دشمن که می‌خواست کل فتنه88 را دعوای انتخاباتی نشان دهد، نرفت. ثانیا، خواستی ملی برای پایان منازعات سیاسی و تداوم نظام جمهوری اسلامی بود.

دستاورد این حضور به نوبه خود، اقتدار و استحکام نظام و گفتمان انقلاب اسلامی را در نزد دوستان و دشمنان ما افزایش داد.

با شکل‌گیری حماسه 9دی به همه دیرباوران داخلی ثابت شد که ملت فهيم و آگاه ايران قادرند از ورای تمام چهره‌آرایی‌ها، تزویرها و نقاب‌ها،  انقلابیون واقعی را از مدعیان دروغین، عافیت طلبان و مصلحت اندیشان بازشناسند.

حماسه تاريخي نهم دي به تعبیر رهبر حکیم انقلاب نمايشگاه غيرت ملي ايرانيان در دفاع از نظام اسلامي بود که امروز نیز ملت ایران در پاسخ دهی لازم و محکم به زیاده‌خواهی‌ها و بدعهدی‌های آمریکایی‌ها در نقض برجام و حمایت از جبهه مقاومت در تحولات منطقه‌ای به آن نیاز دارد و باید از وحدتی که در پرتو این نگاه مشترک دینی برای حفظ انقلاب به عنوان میراث گرانقدر امام در جامعه هست، برای پیشبرد کشور و نظام اسلامی بهره ببرد.

(والسلام علیکم و رحمھ الله وبر کاتھ)

حجت الاسلام والمسلمین الهی/ مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در بسیج دانشجویی البرز

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: