کد خبر:83680 تاریخ انتشار : 1396/7/2-15:10:7
به همت بسیج دانشجویی استان البرزصورت گرفت؛
آیین تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی و مسئول حوزه نمایندگی ناحیه استان البرز برگزار شد
سردار سید یوسف مولایی فرمانده سپاه استان البرز گفت:دانشجو یک گروه مرجع است که اقشار زیادی از این قشر اثرپذیر هستند و زمانیکه ارزش ها در جامعه جابجا شود تاثیر مستقیم روی دانشجو داشته و به تبع آن دیگر اقشار جامعه نیز از آن متاثر می شوند و هیچ راهی جز این نیست.
لینک کوتاه http://alborz.bso.ir/id/83680
به گزارش خبرگزاری بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز، تودیع و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی با حضور سردار مولایی، حجت الااسلام والمسلمین حاج آقای کرمی مسئول حوزه نمایندگی سپاه امام حسن مجتبی(ع) و جمعی دیگر از مسئولین استانی برگزار شد.


سردار سید یوسف مولایی روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز که در سالن شهید مفتح دانشکده الهیات دانشگاه آزاد کرج برگزار شد، افزود: یکی از مصیبت های ما شاید این باشد که به دلیل عدم احصای مسایل عمده و مسایل قابل توجه ممکن است به مسایل کوچکتر توجه کنیم که یکی از آنان جابجایی ارزش ها است.
وی اظهار داشت: گذر زمان و دور شدن از دوران هشت سال دفاع مقدس ممکن است برخی مواقع به جابجایی ارزش ها بینجامد و جابجایی ارزش ها ممکن است خواسته و یا ناخواسته اتفاق بیاتد که نشان از قوی بودن جنگ روانی دشمن و یا توان اغنایی پایین ما دارد.
وی گفت: دانشجو یک گروه مرجع است که اقشار زیادی از این قشر اثرپذیر هستند و زمانیکه ارزش ها در جامعه جابجا شود تاثیر مستقیم روی دانشجو داشته و به تبع آن دیگر اقشار جامعه نیز از آن متاثر می شوند و هیچ راهی جز این نیست.
مولایی با بیان اینکه تلاش هوشمندانه و هدایت شده ای از طرف دشمنان در حال صورت گرفتن است، افزود: در دنیای سیاست اهداف مشخص و اعلامی و اهداف غیر اعلامی داریم که بخش عمده ای از تلاش دشمنان جزو اهداف اعلامی است که هیچ واهمه ای از آن نداشته و قدرت های سیاست گذار جهانی اعتراف دارند که ما می خواهیم این اهداف را انجام دهیم.
فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به اینکه این جابجایی ارزش ها راهبرد اصلی رژیم صهیونیستی و آمریکا است، گفت: علامت سئوال جوانان برای موضوع دفاع، راهبرد اصلی دشمن است و می توان دید این جنگ امروز ربطی به عراق ندارد بلکه یک سیاست کلان است.
وی افزود: در نقشه طراحی شده توسط آنان نوشته شده ایالت اروپا، ایالت قفقاز، ایالت عربستان، و... و تمام این کشورها جزو طرح هستند.
این جانباز هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم با بیان نقشه دشمن برای کردستان عراق و رای گیری برای استقلال آن کشور، تصریح کرد: استکبار جهانی نقشه داشت تا طی حداقل 20-15 سال آینده ایران و تمام مناطق اطراف آن را توسط داعش به آتش بکشد ولی اکنون داعش تقریبا تمام شده است.
وی گفت: هیچ گروهی در تاریخ پیدا نمی شود که به اندازه داعش امکانات و مسایل مالی داشته باشد به طوریکه در ابتدای کارش 49 میلیارد دلار سرمایه داشت و دو سال بعدش 360 میلیارد دلار سرمایه داشت، زیرا نفت می فروخت و برای خود دولت تشکیل داده بود و وزیر و وکیل داشت و به این راحتی نمی خواست از بین برود.
مولایی افزود: داعش را به عنوان استخوان لای زخم برای تاریخ اسلام می خواستند ولی دیدند تمام شده و هرج و مرج جهان اسلام در حال تمام شدن است برای همین کردستان عراق را انتخاب کردند و مساله ای به عنوان استقلال را طراحی کردند تا 4 کشور را تا 25 سال دیگر درگیر کشت و کشتار کرده و تضمین فروش سلاح و تضمین کشتار مسلمانان را داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه آنان درصدد هستند تا دنیای اسلام را به خودش مشغول کنند، اظهار داشت: داعش دیگر تقریبا تمام شده و منقضی شده ولی ابزار و افکار جدید به کمک افکار قدیم آمده و در فضای اجتماعی پوچ گرایی که تقریبا منقضی شده باز مطرح شده است.
فرمانده سپاه استان البرز گفت: آنان افکاری را همچون نهلیسم و اومانیسم که تا حدودی از بین رفته بود را دوباره زنده کردند که جوانان ما را به پوچ گرایی و خودکشی بکشانند و تمام این ها بدون استثنا می توان کلیدواژه هایش را در شبکه اجتماعی به عنوان شبهه و به عنوان خط فکری دید.
وی افزود: آن ها در پی آن هستند که ضمن وابسته کردن کشورها به خودشان منجر به عقب ماندگی علمی آن ها شوند زیرا پیشرفت علمی کشورها باعث به هم ریختگی آنان می شود. 
وی با اشاره به ترس آنان از پیشرفت های علمی ایران به خصوص در بخش هسته ای، اظهار داشت: در سال 2040 نفت و انرژی فسیلی تمام می شود و با انرژی هسته ای تولید انرژی توسط 8 کشور انجام می شود و بعد از آن دیگر اپیک نداریم و اپیک هسته ای داریم.
وی ادامه داد: برای خرید سوخت هسته ای باید از این چند کشور بخریم و دعوا سر این موضوع است نه دعوا سر هسته ای بودن یا نبودن و تحقیرمان کرده بودند که ما نمی توانیم ولی ثابت کردیم که می توانیم.
مولایی تاکید کرد که باید به جوانان ثابت کرد که آمریکا خیرخواه ما نیستند و داعش قسم خورده که تمام شیعیان را از دم تیغ بگذارند پس دشمن است و آمریکا دوست دشمن است زیرا دستش در دست داعش، نفاق و عراق قبل و زمان قبل از هشت سال دفاع مقدس است.
در این آیین از خدمات دکتر حسین عسکری که مسئولیت ناحیه بسیج دانشجویی استان را برعهده داشت، تقدیر و مرتضی هاشمی که قبل از این مسئولیت بسیج ورزشکاران استان را برعهده داشت به عنوان مسئول ناحیه جدید بسیج دانشجویی معرفی شد. 
در ادامه جلسه ضمن تقدیر و تشکر از مسئول حوزه نمایندگی ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز حجت الاسلام والمسلمن علی الهی تقدیر و حجت الاسلام والمسلمین حسین پور به عنوا ن مسئول جدید حوزه نمایندگی ناحیه بسیج دانشجویی معرفی شد.


 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: