کد خبر:47143 تاریخ انتشار : 1395/6/4-10:26:23
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان البرز؛
درخواست تجمع دانشجویان البرزی در اعتراض به قرار داد های نفتی
مصطفی حسنی گفت: دانشجویان البرزی به همراه مردم انقلابی کرج در صورت صدور مجوز برای اعتراض به قرار داد های نفتی تجمع می ‌کنند.
لینک کوتاه http://alborz.bso.ir/id/47143
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان البرز؛ مصطفی حسنی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان البرز با اشاره به اینکه خبر انعقاد قرار دادهای نفتی وزارت نفت با شرکت های نفتی اروپایی (ipc) مدتی است در میان اخبار کشور برجسته شده است، اظهار داشت: با نگاهی به متن این قراردادها ایرادها و ابهامات ساختاری مهمی به چشم می خورد که منافع ملی ما را به خطر می اندازد، ایراداتی که می تواند منجر به تسلط شرکت های خارجی بر منابع نفتی و گازی ما شده و حاکمیت ملی ما را نقض کند.

وی با بیان اینکه وزیر نفت و دولت تلاش گسترده ای جهت به تصویب رساندن این مدل قرارداد انجام داده اند، افزود: اگر این قرار داد ها اصلاح نشود و منعقد گردد، شاید کتب تاریخی نسل های آینده در کنار قرار داد های ترکمنچای و گلستان و... نام ipc را هم ذکر کرده و با همان نگاه، متعهدین این قراد داد ها را مذمت نمایند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی استان البرز خاطر نشان کرد:  مجلس شورای اسلامی برخی از ایرادات را رسیدگی کرده و قرار بر اصلاح ایرادات توسط دولت شده است. اما با توجه مطالب شنیده شده در رسانه ها ، همچنان نگرانی ها به قوت خود باقیست.

حسنی با بیان اینکه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان البرز در راستای وظیفه روشنگری، درخواست تجمعی را تنظیم و به فرمانداری ویژه شهرستان کرج ارسال کرده است، گفت: این شورا خواهان مجوز تجمع در اعتراض به مدل جدید قراردادهای نفتی می باشد که در صورت موافقت و صدور مجوز ، این تجمع با حضور دانشجویان و مردم انقلابی کرج روز دوشنبه 8 شهریور ماه برگزار خواهد شد .
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: