کد خبر:83727 تاریخ انتشار : 1396/7/3-13:32:52
توسط مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای صورت گرفت؛
پیام محمد رضا امامی جهت تبریک و تحصیل موفقیت آمیز به دانشجویان
مفهوم تحصیلات دست کم به آن معنی که امروز میشناسیم باید واکاوی و نقد شود.
لینک کوتاه http://alborz.bso.ir/id/83727
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه های استان البرز، محمد رضا امامی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های فنی وحرفه ای استان پیامی جهت تبریک و تحصیل موفقیت آمیز به دانشجویان داد.
امامی گفت: ضمن عرض تبریک آغازسال تحصیلی جدید، لازم میدانم مواردی جهت سلامت علمی به شما عزیزان عرض کنم. تحصیل نوعی مدیریت است که اگراز کنترولتان خارج شود شمارا دچار ناهنجاری های ذهنی خواهد کرد،اگردرتحصیل توانستید مدیریت کنید قطعا فرد موفقی درزندگیان خواهید شد.
امامی درادامه بیان کرد: آیا تحصیلات به ذات خود ارزشمند است؟ آیا این که معلومات خودمان را به واسطه درس خواندن بیشترکنیم لزوما به معنای این است که کارمفیدی کرده ایم؟ مفهوم تحصیلات دست کم به آن معنی که امروز میشناسیم باید واکاوی ونقد شود.
با موفق بودن درتحصیل صرفا شخص مفیدی برای جامعه نخواهیم شد، باید مکملی به تحصیل اضافه کرد وآن هم جهت دهی به تحصیل وعلمی است که می آموزیم.
امامی بیان کرد: درموفقیت تحصیل چه باید کرد؟ به بهداشت جسم و ذهنتان توجه کنید،ارزشمند ترین تلاش مراقبت از اندیشه هاست و به خدا توکل کنید و بدانید که او شما را در سختی ها و اسانی ها میبیند و یاریتان خواهد کرد.
 
امامی در مورد برنامه ریزی گفت: اصل اغاز تحصیل برنامه ریزی های مدون وهدف دارمی باشد، توسعه و گسترش علم و فناوری در کشور موجب شده است که مدرن ترین نوع آموزش ها (بنابر توانایی ها) در دانشگاه ها به کارگیری شود،و این حرکت باید باعث شود تا علم و فناوری در خود دانشجو نیز روشن شود، تنها پیشرفت نوع اموزش کافی نیست باید دانشجو طالب و پذیرنده علم باشد تا ان فناوری بتواند بر روی دانشجو تاثیرگزار نیز باشد،توصیه میکنم یک هم اندیشی علمی دردروس تشکیل شود، وازدرون ان علم و دانشی متولد شود و روز به روز، آن رامانند کودک تربیت کنید،علم تنها نباید در طول حرکت کند علم  باید امواج حرکتی داشته باشد وعلاوه براینکه درطول حرکت میکند درعرض هم گسترش داشته باشد.
امامی درمورد موفقیت در ارتباطات گفت: قدرت ارتباط گیری با مسئولین وافراد تاثیر گزار در دانشگاه ها و مخصوصا بسیج دانشجویی باعث میشود روزنه های علم به روی شما باز شود و با در میان گزاشتن مشکلات، وپیشنهادات تاثیر گزار، مسیر تحصیل را برای خود هموار کنید،
امای افزود: صرفا برای مدرک گرایی تحصیل نکنید انچه که به شما بها میدهد علم شماست. بسیج دانشجویی بازوی علمی، سیاسی و فرهنگی دانشگاه میباشد. فقط تحصیل در دانشگاه کمی خسته کننده است، سعی کنید با شرکت در برنامه های علمی و... بسیج دانشجویی خود را فعال و پویا نمایان کنید، ذهن شما جستجوگری بسیار قوی است.
محمد امامی اضافه کرد: جستجوگریتان را کنترل کنید تا فرکانس های منفی اطرافتان راجذب نکنید! و در مورد برنامه ریزی تحصیلی  دانشجویان عزیز متذکر شوم که برنامه ریزی صحیح هنگامی امکان پذیراست که هدف به خوبی تعیین و تعریف شده باشد وباید تصویر روشنی ازآن وجود داشته باشد، تا کارها و تلاش های لازم در راستای رسیدن به ان هدف انجام شود.
بهترین هارابرایتان ارزومندم.

 
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: