کد خبر:63163 تاریخ انتشار : 1395/10/29-7:40:13
یادداشت؛
همزمانی ظهور و آزادی قدس!
یا نگاهی به احادیث و روایات آخرالزمان در می یابیم که منطقه فعلی غرب آسیا در عصر ظهور و قبل از آن دستخوش حوادث گوناگون و مهمی خواهد بود که بیشترین تحولات مهم دنیا در این منطقه رخ خواهد داد و شاید یکی از دلایل حساسیت نسبت به این منطقه همین امر باشد که مسلمانان و به خصوص ایرانیان برای آزادی قدس از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کنند.
لینک کوتاه http://alborz.bso.ir/id/63163
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی البرز؛ نوار غزه در جنوب غربی سرزمین های اشغالی فلسطین واقع شده، این باریکه هم مرز با مصر وساحل مدیترانه است. با محاصره همه جانبه رژیم صهیونیستی این منطقه با مشکلا ت زیادی روبه رو است و تنها راه ارتباطی آن با دنیای خارج گذرگاه رفح است که بارها از سوی رژیم صهیونیستی برای بستن این گذرگاه به دولت مصر فشار وارد شده است.

سکوت منفعت طلبانه ی همراه با ترس رسانه های وابسته ی جهان ، ظلم و ستمی که در حق مردم مظلوم غزه در حال انجام است و سرپوشی که بر اقدامات این رژیم کودک کشِ  فرعون گونه،می گذارند و همین طور حماسه آفرینی این مردم در دفاع از سرزمینشان ، باعث شد تا 29 دی به عنوان روز غزه یک انتخاب مناسب و به جا باشد تا آوای مظلومیت و مقاومت این مردم به گوش جهانیان برسد.

اما اگر بخواهیم کمی متفاوت تر به جریان قدس و مسئله ی فلسطین نگاه کنیم می توانیم کندوکاوی در روایات دینی و آیات قرآنی داشته باشیم.

با نگاهی به احادیث و روایات آخرالزمان در می یابیم که  منطقه فعلی غرب آسیا در عصر ظهور و قبل از آن دستخوش حوادث گوناگون و مهمی خواهد بود که بیشترین تحولات مهم دنیا در این منطقه رخ خواهد داد و شاید یکی از دلایل حساسیت نسبت به این منطقه همین امر باشد که مسلمانان و به خصوص ایرانیان برای آزادی قدس از هیچ اقدامی کوتاهی نمی کنند.

یکی از اعجاز های قرآن کریم بیان تاریخ بنی اسرائیل و پیش گویی آینده آنان است:

و ما به بنی اسرائیل در کتاب ( توراتشان ) حکم قطعی و اعلان حتمی کردیم که شما بی تردید دو بار در زمین ( فلسطین ) فساد خواهید کرد و طغیان بزرگی را مرتکب خواهید شد.(4)
 
پس چون زمان وعده ( کیفر ) نخستین آن دو طغیان فرا رسد برخی از بندگان خود را که سخت جنگجویند بر شما برانگیزیم پس آنها ( برای کشتن شما ) درون خانه ها را جستجو کنند ( که احدی را زنده نگذارند ) ، و این یک وعده مسلم انجام شدنی است.(5) (سوره ی اسرا.ترجمه ی آیت الله مشکینی(ره) )

با توجه به تفاسیر، مرحله ی اولی که در این آیات آمده است باز می گردد به جریان صدر اسلام که به دستور پیامبر منجر به قیام مسلمانان ضد یهودیان شد یا ماجرای بخت النصر پادشاه بابل که به بیت المقدس هجوم برد که قبل از اسلام رخ داد. و اما مرحله دوم آنچنان که پیداست هنوز به وقوع نپیوسته است. زیرا «هنوز چنین فساد گسترده ‏اى در زمین از طرف بنى ‏اسرائیل وچنین قلع و قمع مهمى توسط مردان خدا انجام نشده است».(تفسیر نور)

روایات مربوط به آخرالزمان این را نشان می دهند که قیام سید خراسانی که در عصر ظهور اتفاق می افتد و البته  از ایران است و با فرماندهی شعیب ابن صالح که در در راه آزادی قدس از هیچ تلاشی دریغ نمی کند انجام میگیرد .

آن طور که از مفهوم  روایات مشخص است قدس تا نزدیکی ظهور در اشغال می باشد.
(الفتن و الملاحم ابن حماد ص 43-57-68-74-84)

پرچم های سیاه از خراسان به اهتزاز در می آید که چیزی نمی تواند از پیشروی آن ها جلوگیری به عمل آورد تا در بیت المقدس فرود آید و استقرار یابد. (روزگار رهایی ص 1036)
و اما جملات رهبر انقلاب در این بین مفاهیمی را به ما می رساند که می تواند بیانگر همین موضوع باشد.

نسل کنونی فلسطین شکست قطعی اسرائیل را خواهد دید(خطبه های نماز عید فطر)
و جمله ای که دو بار توسط ایشان فرموده شد که نشان از اهمیت آن است:
اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید!

با رصد حوادث منطقه و وضعیت فلسطین اشغالی و انطباق آن با مفهوم روایات می توان چنین نتیجه گیری کرد:

آن مرحله ی دومی که خداوند در قرآن کریم به آن اشاره می کند که: بندگان خود را که سخت و جنگجویند را برای کشتن شما بر می انگیزم ایرانیان(یا طرفداران سلمان فارسی،اهل خراسان،اهل طالقان)باشند.

اینکه امروز شاهد این هستیم که همه ی جنجال ها،تحریم ها و تهدید ها علیه جمهوری اسلامی ایران است بی دلیل نیست و شاید خودشان می دانند که چه کسانی قرار است بلای جانشان شود...

ان شاالله نماز خواهیم خواند در بیت المقدس پشت سر مهدی(عج) .

انَّ وعداللهِ حق.

یادداشت از محمود گل محمدی / فعال دانشجویی استان البرز


انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: